Nietuzinkowe atrakcje
Lot balonem nad sawannami Masai Mary
Możliwość odbycia bajecznego lotu balonem nad bezkresnymi sawannami Masai Mary to na pewno niezapomniane przeżycie! Wyjazd wczesnym rankiem ok. 4.00-5.00 rano. Transport samochodem do miejsca stawiania balonu. Tam na Twoich oczach i z Tobą w koszu balon unosi się w powietrze w okolicach wschodu słońca barwiącym trawy na czerwono-złoty kolor, ukazującym pasące się zwierzęta tuż pod Twoimi nogami. Po około godzinnym rejsie balonem lądujesz po środku sawanny i zasiadasz do śniadania pośród dzikiej przyrody.
Śniadanie na sawannie to kolejny niesamowicie przyjemny element wyprawy! Stoły zastawione są obrusami, talerzami i sztućcami. Postawione najczęściej pod rozłożystym drzewem akacji „zaczekaj chwilę” o charakterystycznym, parasolowatym kształcie korony, na środku sawanny, z widokiem na stada zwierząt wypasających się w okolicy. Śniadanie jest bardzo smaczne! By dopełnić czaru sytuacji kelnerzy serwują szampana w kieliszkach – dla pełnoletnich 😊 Po posiłku, kierowcy kontaktują się ze sobą przez radio i ustalają miejsce, w którym wrócisz do naszego samochodu, aby kontynuować nasz game drive zgodnie z planem. Przywozimy Ci lunch box, gdyż nasze safari tego dnia skończy się w godzinach popołudniowych.
Lot balonem to obowiązkowa pozycja dla miłośników nieprawdopodobnie pięknych krajobrazów, z której wspomnienia zdecydowanie zostaną w pamięci na całe życie! Okres Wielkiej Migracji (lipiec-wrzesień) jest dla tej atrakcji najbardziej obiecujący przez wzgląd, na ogromne ilości zwierząt na terenie Masai Mary w tym czasie, a wrażenia z lotu o świcie wprost nie do opisania!!
Atrakcja dodatkowo płatna 450 USD/os.
Lot Balonem vis a vis Kilimanjaro!
Zobaczyć pierwszą scenę z filmu „Król Lew” słonie, żyrafy czy inne afrykańskie zwierzęta wędrujące przez sawannę pomiędzy rozłożystymi akacjami – a nad nimi górujący masyw Kilimanjaro – i to z lotu ptaka!? Chyba nie ma w Kenii widoku, który byłby większym urzeczywistnieniem Twoich wyobrażeń na temat krajobrazów Afryki!
Wczesnym rankiem wyjazd z lodży ok. 4.30-5.00 rano. Transport samochodem do miejsca stawiania balonu. Tam na Twoich oczach i z Tobą w koszu balon unosi się w powietrze w okolicach wschodu słońca barwiącym sawanny i busz w dole, pod Twoimi nogami na czerwono-złoty kolor! Wyobraź sobie siebie w powietrzu patrzącego na wychodzącą zza horyzontu czerwoną kulę ognia barwiącą się na złoty kolor zbocza Kilimanjaro – a pod nogami stada zwierząt i wioski masajskie budzące się ze snu.
Po około godzinnym rejsie balonem lądujesz pośrodku sawanny. Jesteś transportowany do bazy firmy baloniarskiej, gdzie zasiadasz do śniadania z widokiem na Kilimanjaro! Warto dodać, że śniadanie jest bardzo smaczne! By dopełnić czaru tej chwili i uczcić tak piękny poranek serwowany jest szampan w kieliszkach – dla pełnoletnich 😊 Po posiłku jesteś odwożony do lodży po czym kontynuujemy plan dnia zgodnie z programem.
Atrakcja dodatkowo płatna ok. 450 USD/os.

Centrum Żyraf (AFEW Kenya), Lang’ata
Ośrodek kenijskiej organizacji non-profit, której głównym celem jest edukacja dzieci i młodzieży szkolnej na temat dzikiej przyrody i środowiska w ich kraju, a także umożliwienie lokalnym i międzynarodowym podróżnym bliskiego kontaktu z najwyższym gatunkiem świata – konkretnie z żyrafą rothschilda inaczej znaną jako żyrafa ugandyjska. Jest to podgatunek żyrafy występujący w środowisku naturalnym tylko na terenach Afryki Wschodniej. Zagrożony wyginięciem żyje na wolności w liczbie zaledwie 2000 osobników.
Jest to cudowne miejsce, gdzie możesz oddać się przyjemnemu dla oka i duszy karmieniu żyraf będących pod opieką ośrodka. Rozdawany przez pracowników pokarm oraz tarasy na podwyższeniu wspaniale umilą Ci czas i obcowanie z tymi wspaniałymi i najwyższymi zwierzętami świata. Karmienie żyrafy sprawia niezwykłą radość i powoduje, że uśmiech na twarzy pojawia się już przy pierwszym kontakcie 🙂 Idealne miejsce dla osób kochających kontakt ze zwierzętami i na pewno niezapomniany punkt wyprawy!


Sierociniec dla słoni - Fundacja David Sheldrick Wildlife Trust
Niewielki teren usytuowany w otulinie Parku Narodowego Nairobi. Ośrodek, który zajmuje się osieroconymi słoniami oraz innymi zwierzętami jak np. nosorożce. To właśnie tutaj w pierwszej kolejności trafiają uratowane słonie i od pracowników tego miejsca zależy to, czy osieroconym stworzeniom uda się przeżyć.
Jedyna forma odwiedzin przez turystów tego miejsca to obserwacja karmienia słoni. Maluchy po kolei wołane są przez swoich opiekunów, którzy opowiadają historię poszczególnych podopiecznych. Słonie poruszają się po wydzielonym wybiegu, wokół którego możecie stanąć i je obserwować. Słoniątka gdy już się najedzą, napiją i wykąpią się w błocie czasami podchodzą do odwiedzających domagając się drapania po grzbiecie lub po zadku – co zdecydowanie uwielbiają. Należy pamiętać jednak, że podejście do ogrodzenia to ich własna zachcianka – nie są do tego zmuszane 😉
Założycielką tego miejsca jest zmarła w 2018 r. Dafne Sheldrick. To właśnie Dafne jako pierwsza na świecie opracowała substytut mleka słoni, dzięki któremu ratowanie osieroconych maluchów było już możliwe. Do tego czasu przeżywalność młodych była znikoma przez to, że nie były w stanie odpowiednio się odżywiać. To właśnie Dafne jako jedna z pierwszych spojrzała na słonie ludzkim okiem i dowiodła tego jak silną więź może nawiązać z tym zwierzęciem człowiek oraz jak bardzo rozwinięta jest ich inteligencja emocjonalna.
Twoja wizyta w sierocińcu wspiera finansowo działania fundacji. Możesz również adoptować słonia na tej stronie i odwiedzić go w ramach naszego safari na prywatnej wizycie. W takim przypadku prosimy o kontakt mailowy.
Sanktuarium dla słoni Reteti
Niewielki teren usytuowany w otulinie Rezerwatu Namunyak w Samburu. Ośrodek, który zajmuje się osieroconymi słoniami oraz innymi młodymi zwierzętami, które znajdą się w potrzebie. Pracownicy ośrodka od momentu przybycia sieroty do Reteti stają się dla nich rodzicami i z wielką miłością i oddaniem zajmują się młodymi słoniami.
Naszą grupą zaopiekuje się przewodnik, który towarzyszyć nam będzie przez cały czas trwania wizyty i opowiadał nam będzie o każdym słoniu, który przebywa obecnie w sierocińcu. Jedyna forma odwiedzin przez turystów tego miejsca to obserwacja karmienia słoni ze specjalnego podestu widokowego. Maluchy po kolei wołane są przez swoich opiekunów do karmienia, którzy opowiadają historię poszczególnych podopiecznych. Słoniątka gdy już się najedzą, napiją zaczynają zabawę i taplają w błocie urządzając sobie chroniącą przed słońcem kąpiel.
Twoja wizyta w Reteti wspiera finansowo działalność ośrodka. Możesz go również wesprzeć składając dotację przelewem na tej stronie.
Spotkanie z ostatnimi na świecie północnymi nosorożcami białymi
W 2009 roku organizacja Ol Pejeta Conservancy przyjęła pod swoje skrzydła cztery północne nosorożce białe, które zostały sprowadzone z zoo Dvůr Králové w Czechach. Dwa ostatnie samce tego gatunku Suni i Sudan zmarły w 2014 i w 2018 roku, pozostawiając na świecie tylko dwie samice – Fatu i Najin. Żyją one w wydzielonym obszarze o powierzchni 700 akrów. Odwiedzający mają niepowtarzalną okazję spotkać te niezwykłe nosorożce z bliska i usłyszeć ich niesamowitą historię od opiekuna, który zajmuje się nimi przez całą dobę.
Na wydzielony teren wjeżdża się własnym pojazdem, a opiekun wywołuje zwierzęta – które jeżeli mają ochotę – podchodzą bliżej do samochodu i czasami dają się dotknąć przez okno 🙂 Samice są przyzwyczajone do ludzi i samochodów, a o bezpieczeństwo podróżnych dba ich opiekun.
Nosorożce nie są w żaden sposób zmuszone do podejścia do samochodu – cieszymy się ich widokiem nawet jeżeli zdecydują się pozostać w odległości, zajmując się sobą i jedzeniem trawy lub warzyw przyniesionych im przez opiekuna 😉 Wszystkie dochody z wizyty są ponownie inwestowane w ciągłe wysiłki mające na celu utrzymanie gatunku będącego na skraju wyginięcia.
Atrakcja dodatkowo płatna ok 65-75 USD/os. (dzieci ok 35 USD/os.) i zależna od sytuacji pandemicznej.



Wizyta u Baraki - czarnego nosorożca
Niewidomy samiec nosorożca czarnego – Baraka, żyje w wydzielonej zagrodzie na terenie rezerwatu Ol Pejeta. Ma łagodne usposobienie i chętnie odpoczywa w pobliżu ogrodzenia, do którego podchodzą odwiedzający. Gdy ma dobry nastrój to wstaje i wychyla głowę poza nie, by sięgnąć do zielonego przysmaku od podróżnych i daje się pogłaskać. Wizyta u Baraki nie jest odpłatna i zależy tylko i wyłącznie od chęci podróżnych i samego zainteresowanego 🙂

Nocne safari w rezerwacie Ol Pejeta
Ol Pejeta jako prywatny rezerwat oferuje odwiedzającym szeroką gamę atrakcji Jedną z najpopularniejszych jest nocne safari. Dużym walorem game drive po zmierzchu w tym miejscu jest fakt, iż w Ol Pejeta spotkać możemy Wielką Piątkę. Czyli jeżdżąc nocą samochodem po równinach rezerwatu mamy dużą szansę zobaczyć lamparta, lwa, nosorożca oraz oczywiście słonia i bawoła – czego nie udałoby nam się osiągnąć w wielu innych miejscach! Świetnie przygotowane samochody wyposażone w specjalną lampę, prowadzone przez doświadczonych i znających rezerwat jak własną rękę kierowców sprawi, że będzie to wprost niezapomniane przeżycie, a emocje i silne wrażenia sięgać będą mogły zenitu!
Atrakcja płatna dodatkowo. Cena ok 70 USD/os.

Równik i Góra Kenia
Na trasie Samburu-Nairobi, mniej więcej w połowie drogi znajduje się miejsce, które dzieli na pół kulę ziemską. Nanyuki oraz rezerwat Ol Pejeta, przez które przechodzi Równik. Miejsce jest oznaczone odpowiednim znakiem, warto więc zatrzymać się i zrobić sobie tam pamiątkowe zdjęcie! Przy odrobinie czasu warto sprawdzić po obu stronach równika czy woda faktycznie wiruje w przeciwnych kierunkach 😉 Przy dobrej pogodzie w tle widać majestatycznie górujący nad okolicą najwyższy szczyt Kenii – wulkan Kenia! Specyficzny mikroklimat powoduje, iż góra często zasłania się chmurami, więc najlepszym okresem na to, by mieć szansę zobaczyć poszarpany szczyt Kenii jest w pora sucha – wtedy największa szansa na jej ujrzenie to wczesny poranek i późny wieczór.

Rezerwat Lasu Ngare Ndare - spacer w koronach drzew i kąpiel pod wodospadem
Rezerwat obejmujący zielony, bujny las, w których rosną 200-300 letnie drzewa. Las ten stanowi ważny korytarz łączący rezerwat przyrody Lewa Wildlife Conservancy z Górą Kenią. Jego granice wytyczono oraz objęto ochroną dopiero w 2009 r. Las stanowi przyjemną i zacienioną ostoję dzikiej przyrody. Możemy spotkać tu różne gatunki zwierząt i ptaków jak turak liliowoczuby i afrotrogon zielony. Do Ngare Ndare przyjeżdża się by odbyć przyjemny spacer w cieniu drzew, a następnie trochę wyżej – po zawieszonych w ich koronach specjalnych pomostach długości kilkuset metrów! Wizyta w lesie obejmuje również pieszy spacer z rangerem (ok 1h). Będziemy maszerowali przez las dość łatwą i przyjemną ścieżką a naszym celem będzie kanion, na którego końcu znajduje się naprawde urocza oaza zwieńczona wodospadem, pod którego kaskadą w niewielkim jeziorku można schłodzić się zażywając orzeźwiającej kąpieli! Uwaga! Woda w jeziorku jest naprawdę zimna! W kenijskich upałach to niemal morsowanie! 😉

Lecznica dla Zwierząt Fairmont Mount Kenya Safari Club
Lecznica i sierociniec dla zwierząt – dom dla zagrożonych bongo górskich, których jest mniej niż trzysta na całym świecie! To niezwykła okazja zobaczyć tak piękne antylopy! Sierociniec jest również domem dla zranionych, zaniedbanych, maltretowanych lub przestraszonych dzikich zwierząt, gdzie opiekuje się nimi grupa specjalistów po to, aby wypuścić je potem z powrotem na wolność.
Opiekunowie z pasją opowiadają niesamowite historie każdego ze zwierząt przebywających pod ich skrzydłami. Pozwalają na bezpośredni i bezpieczny kontakt z niektórymi z nich, co sprawia, że wizyta w lecznicy ma głębszy wymiar 🙂 Odbędziemy spacer wśród zwierząt, z których niektóre chodzą wolno po terenie lecznicy, do których można podejść, dotknąć czy nakarmić np. antylopy elanda i bongo, guźce, małpy czy ogromny żółw lądowy o imieniu Speedy Gonzales 😉 Za wydzielonym ogrodzeniem zobaczymy też inne, bardziej groźne zwierzęta z bliska takie jak bawoły, hipopotamy, lamparty czy gepardy. Twoja wizyta w lecznicy wspiera finansowo działalność ośrodka.

Szlakiem wielkich wodospadów w górach Aberdare
Na terenie łańcucha górskiego Aberdare znajduje się kilka dostępnych dla turystów wodospadów w tym dwa najwyższe i najdłuższe w kraju wodospady Karuru i Gura , których kaskady w spektakularny sposób opadają w dół urwiskiem skalnym w pod dwóch przeciwległych częściach jednego wąwozu pośród gęstej, soczystej zieleni na aż 273-305m!!! Po drodze do nich znajduje się jeszcze wodospad Chania w malowniczym, kilkudziesięciometrowym, górskim wąwozie oraz Magura, pod którym znajduje się jaskinia Queen’s Cave upamiętniająca moment, kiedy księżniczka Elżbieta odpoczywała tutaj i spędzała noc w trakcie swojej wyprawy do parku narodowego na safari. Jednak jaskinia pełniła również funkcję schronienia dla rebeliantów brutalnie stłumionego przez Brytyjczyków powstania Mau Mau. Wodospad otoczony jest bujną roślinnością – w tym olbrzymimi lobeliami. Oba miejsca niezwykle malownicze koją duszę soczystą zielenią, szumem wody, serenadą ptasich śpiewów i słodkim smakiem rześkiego powietrza.





Punkt widokowy na wodospad Thompsona
Nyahururu to miejscowość położona na wysokości ok. 2360 m n.p.m. w górach Aberdare w Centralnej Kenii. Słynie z niezwykle wysokiego na 72 m, spadającego smukłą kaskadą wodospadu nazwanego od jego odkrywcy Josepha Thompsona. Skaliste i jednocześnie zielone i otoczenie zachęca do krótkiego postoju, by z tarasu widokowego w niedalekiej odległości napawać się widokiem masy spadającej z wysoka wody, wysokich skał, pokrytych wiecznie zieloną, gęstą roślinnością i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.



Rejs po jeziorze Naivasha
Jezioro Naivasha – jedno z systemu siedmiu, wielkich jezior w Wielkim Rowie Afrykańskim na terenie Kenii i jednocześnie jedno z dwóch zaledwie, słodkowodnych. Jezioro te naszym zdaniem jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miejsc, które można zobaczyć w Kenii. Jezioro otaczają góry i wulkany w tym pobliski wulkan Longonot, a tuż obok widać imponujące urwiska skalne Parku Narodowego Hell’s Gate. Wzdłuż linii brzegowej rozciągają się jedne z największych plantacji róż na świecie. W czasach kolonialnych znajdowało się tutaj centrum osadnictwa Brytyjczyków przez wzgląd na przyjemny klimat, przez co bardzo dobre warunki do uprawiania roli i hodowli zwierząt.
Główną zaletą tego miejsca są walory przyrodnicze. Jezioro i okolice są niezwykle zielone, bogate w różnorodność fauny i flory. W jeziorze mieszka najliczniejsza populacja hipopotamów w Kenii. W okolicach żyje ogromna ilość zebr i żyraf rothschilda oraz antylop, głównie kobów, które często spacerują po ogrodach okolicznych lodży. Spotkamy tutaj szeroką gamę gatunków ptaków żyjących na terenach podmokłych między innymi rybaczka wielkiego, srokatego, czaplę siwą, nadobną, złotawą, żabiru, marabuty, dławigady, warzęchy czerwonolice, pelikany baba, krogulce, ibisy czczone i kasztanowate, długoszpony i kormorany afrykańskie. Miejsce jest niezwykle zielone i urokliwe. Pozwala odetchnąć po trudach podróży w trakcie safari.
Rejs trwa ok. 1h. Do jednej łodzi wchodzi maksymalnie 7 osób. Obowiązkowo zakłada się kapoki. W każdej łodzi jest lokalny przewodnik, który po angielsku opowiada nam o tym, co widzimy dookoła. Rejs po jeziorze, podziwianie niezliczonej ilości ptactwa, hipopotamów z bliska jest niezapomnianym, naprawdę pięknym przeżyciem! Jeżeli ufacie naszemu poczuciu estetyki – zaufajcie, że warto przepłynąć się po Naivashy!


Piesze safari po wyspie Crescent
Niewiele osób wie, że jezioro Naivasha było jednym z miejsc nagrywania oscarowego filmu „Pożegnanie z Afryką”. Jezioro słynie z przepięknej i bogatej fauny i flory. Gratka zwłaszcza dla miłośników ptactwa, które to zobaczymy na pewno w ogromnych ilościach! Popularnym mieszkańcem jeziora jest bielik afrykański, czajka srokata i koroniasta, zimorodek srokaty i żałobny, długoszpon, pelikan baba, kormoran afrykański oraz wiele innych.
Na jeziorze znajduje się niewielka wyspa w kształcie półksiężyca. Stanowi ona sanktuarium dla zwierząt. Zostały one tam sprowadzone na potrzeby filmu „Pożegnanie z Afryką”. Po zakończeniu zdjęć wywieziono z niej wielkie drapieżniki pozostawiając zwierzęta roślinożerne w swoim własnym raju. Na wyspie Crescent możemy zobaczyć liczne antylopy, gazele, zebry i żyrafy wypasające się tuż przy brzegu w towarzystwie niezliczonej ilości ptactwa. Wyspa otoczona jest spektakularnymi widokami. Znajduje się na niej wzgórze stanowiące idealny punkt widokowy na jezioro, wulkan Longonot i skały Hell’s Gate.
Spacer trwa około 1-1,5h, co w zupełności wystarcza na swobodne zwiedzanie tej niewielkiej wyspy. Odbywa się on w obecności lokalnego, uzbrojonego strażnika-przewodnika, który poprowadzi nas przez busz pomiędzy żyrafami, zebrami i antylopami. Wyobraź sobie siebie samego stojącego na polanie, a obok Ciebie przechadzającą się żyrafę! Spacer wśród dzikich zwierząt na wyspie Crescent jest jednym z najpiękniejszych doświadczeń jakie można przeżyć w Kenii!

Wędrówka górska na szczyt wulkanu Longonot
Jest to idealne miejsce dla miłośników górskich wędrówek. Jednodniowa wędrówka na wulkan Longonot będzie na pewno wspaniałym przeżyciem! Trekking jest stosunkowo prosty i każdy, kto chodził po wyższych partiach polskich gór, powinien dać radę. Wędrówka pod górę trwa średnio około 1,5-2 godziny i pod sam koniec jest dość stroma. Kaldera w środku jest zarośnięta lasem natomiast widoki z góry na okolicę – zwłaszcza jezioro Naivasha, Hell’s Gate, wulkan Suswa oraz Rów Afrykański na około – jest oszałamiający! Kalderę można obejść dookoła natomiast w takim wypadku należy wejść na wulkan wcześnie rano bo wędrówka dookoła zajmuje ok 4 godzin. Warunek – dobra pogoda i wygodne, górskie buty.

Źródła Mzima - spacer po dżungli w Tsavo West
Tajemnicze, ukryte w dżungli, tętniące życiem miejsce w sercu Parku Narodowego Tsavo West. Źródło krystalicznie czystej wody pitnej dla Mombasy wybijające spod ziemi i stwarzające osobliwy raj dla wielu gatunków zwierząt jak krokodyle nilowe, hipopotamy, lamparty, słonie, pawiany i werwety. Tam wyjdziemy z samochodu i udamy się na krótki ok. 30 minutowy spacer wzdłuż brzegu dwóch powstałych przez źródła jeziorek. Towarzyszyć nam będzie strażnik, który zapewni nam ochronę i wypatrzy nieuchwytne naszym europejskim okiem zaszyte w zieleni i w wodzie zwierzęta. Niesamowita i szansa na zobaczenie z bliska hipopotamów i ujrzenie krokodyla! Wokół ścieżki zobaczymy mnóstwo ptactwa oraz skaczące i pozujące do zdjęć małe małpy werwety. Miejsce to jest niezwykle zielone i pełne najróżniejszych gatunków roślin. Przyjemny i bardzo odświeżający spacer!

Lawy Shetani w Tsavo West
Zaskakujące, mało znane i popularne miejsce w samym sercu Parku Narodowego Tsavo West – a jednak tak bardzo istotne na mapie Kenii i spektakularne! Jedno z największych na świcie wylewisk zastygłej lawy powstałe zaledwie kilkaset lat temu robi piorunujące wrażenie! Po dziś dzień legendy o zatopionych w spływającej lawie całych wsiach oraz nocnych krzykach, zaskoczonych tragiczną śmiercią Masajów i innych plemion, są opowiadane i przekazywane wśród lokalnej ludności. Czarne lawy silnie kontrastujące z pomarańczową wstęgą drogi przecinające ciemne połacie, a w tle uznane za najmłodsze góry świata mające niespełna 500 lat wprawiają w absolutny zachwyt i wywierają ogromne wrażenie na odwiedzających.

Wodospady Lugard’a w Tsavo East
Nazywa się tak przełom najdłuższej rzeki w Kenii, Galany, która przecina Tsavo East na dwie części i wpada do Oceanu Indyjskiego nieopodal Malindi. Nazwane na cześć Fryderyka Lugard’a, brytyjskiego odkrywcy i eksploratora Afryki, kolonialnego administratora, który wytyczając szlak z Mombasy w głąb interioru Afryki Wschodniej do obecnej Ugandy – odkrył te miejsce. Liczne kaskady wody przecinające skały wulkaniczne, charakterystyczne, opływowe wyżłobienia uwidaczniające wymieszane kolory ziemi i skał wulkanicznych robią ogromne wrażenie! Do tego ogromna przestrzeń rozpościerająca się dookoła i panorama na płaskowyż Yatta ciągnący się aż z Wyżyn Centralnych w okolicach Nairobi i urywający się nagle stromymi urwiskami nieopodal wodospadów! Częstym widokiem przy brzegach wodospadów są licznie żyjące tu i wylegujące się na palących od słońca piaszczystych brzegach krokodyle i hipopotamy! Do tego absolutna kaskada dźwięków szumiącej wody i odgłosów hipopotamów! Coś wspaniałego! Przepiękne krajobrazy na pewno zadowolą wielu wymagających miłośników takich atrakcji! 🙂

Nocne Safari w Sanktuarium Taita Hills
Życie na sawannie zaczyna się dopiero po zmierzchu. Gdy palące słońce znika za horyzontem zwierzęta wychodzą z ukrycia i wędrują w poszukiwaniu pożywienia. To bardzo niebezpieczna część dnia dla roślinożerców, a sprzyjająca mięsożercom. Nocne safari to wyprawa budząca silne emocje, zwłaszcza kiedy uda zobaczyć się polowanie. Na sawannie jest absolutnie ciemno. Jedynym źródłem światła są lampy stanowiące wyposażenie samochodów pozwalające nam oglądać to, co się aktualnie dzieje przed nami. Nocne safari jest unikatową atrakcją, niedostępną w większości państwowych parków i rezerwatów. Jednak tutaj w prywatnej własności jaką jest Sanktuarium Taita Hills jest to jak najbardziej możliwe. Safari prowadzone jest przez bardzo doświadczonych i wykwalifikowanych lokalnych kierowców i przewodników. Zaczyna się tuż po zmierzchu.
Atrakcja płatna dodatkowo. Cena zależna od liczby uczestników.

Park Hallera w Mombasie
Jest to stosunkowo duży jak na miejskie warunki teren, stanowiący niegdyś kopalnię odkrywkową wapienia sprzed 30 lat. Po zakończeniu prac wydobywczych poproszono szwajcara Rene Hallera, który zagospodarował i przekształcił wyrobisko na niewielki, prywatny rezerwat przyrody. Ściągnął odpowiednie gatunki drzew oraz roślin, które pozwoliły użyźnić ziemię. Zalesił teren by po kilkunastu latach móc ściągnąć tu zwierzęta. Obecnie znajduje się tam dość obszerny las, po którym odpłatnie można pospacerować i pojeździć na rowerze w towarzystwie żyjących tam oryksów oraz wielu gatunków ptaków. W drugiej części znajduje się pewnego rodzaju zoo, gdzie zobaczymy afrykańskie zwierzęta takie jak żyrafy, hipopotamy, krokodyle, małpy, antylopy oraz wiele gatunków ptaków. W określonych godzinach z odpowiedniego tarasu mamy tam szansę oddać się przyjemnej czynności karmienia żyraf specjalną do tego karmą. Odbywa się tam też karmienie krokodyli i hipopotamów w formie pokazu dla odwiedzających. W parku mieszka też senior – żółw lądowy mający ok 120 lat, którego po zezwoleniu przez przewodnika można pogłaskać i zrobić sobie z nim zdjęcie 😊. W trzeciej części tego rezerwatu znajduje się sanktuarium motyli, gdzie znajdziemy również jaszczurki i węże. Park Hallera stanowi miłą odskocznię i oazę spokoju od zgiełku miejskich ulic Mombasy.

Wieczorny rejs po wodach zatoki portowej Mombasy!
Rejs odbywa się na wodach zatoki portowej okalającej wyspę Mombasa z zabytkowymi oraz współczesnymi jej zabudowaniami, które o tej porze dnia wyglądają magicznie! Na statku przy dźwiękach muzyki na żywo zjesz pyszną wieczerzę składającą się z owoców morza. Znajdzie się też czas na tańce! Takie zakończenie safari zwieńczyłoby naszą podróż! W cenie: rejs tradycyjną , kilkusetletnią arabską łodzią dhow, afrykańska muzyka na żywo, kolacja z owoców morza lub mięs z grilla.Napoje dodatkowo płatne.
Atrakcja płatna dodatkowo, zależna od sezonu.

Wypoczynek nad Oceanem Indyjskim - Mombasa, Diani Beach, Galu Beach, Watamu
Po wielu dniach wstawania wcześnie rano by zobaczyć zwierzęta o świcie i przejazdach z miejsca na miejsce każdemu przyda się chociaż odrobina relaksu! Ciepłe wody oceanu, białe, piaszczyste plaże iskrzące się słońcu oślepiającym blaskiem, palmy kokosowe, świeże egzotyczne owoce i luźny, wakacyjny klimat skusi i przekona każdego nawet najbardziej zagorzałego wielbiciela aktywnego podróżowania. Naładowany tyloma wrażeniami, doświadczeniami, emocjami i nową wiedzą potrzebujesz czasu, by to uporządkować i odetchnąć chwilą tylko dla siebie – to w końcu urlop? 😉 Mombasa i Diani Beach oraz Watamu oferują przepiękne, piaszczyste plaże, wiele przybrzeżnych restauracji, dyskotek i barów tętniących afrykańskimi rytmami. Można odpocząć w ciszy i spokoju i jednocześnie jest wiele możliwości aby się wyszaleć – wypoczynkowa opcja dla każdego!
Jeżeli po safari zechcesz spędzić kilka dni w hotelu nad oceanem, lub przedłużyć pobyt w hotelu – napisz do nas, a znajdziemy dla Ciebie idealne, nietuzinkowe miejsce 🙂